انجمن یاران منتظر

ختم قرآن

آخرین ارسال ها
لیست برنامه ختم قرآن یاران منتظر ..:||:.. پروژه کرونا(COVID 19) ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین امسال اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. تا حالا به لحظه تحویل سال 1450 فکر کردید!!؟؟ ..:||:.. Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ سفره هفت سین سال 1395 اعضای انجمن یاران منتظر Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ ..:||:.. اگر بفهمید بیشتر از یک هفته دیگر زنده نیستید، چی کار می کنید؟! ..:||:.. **متن روز پدر و روز مرد** ..:||:.. الان چتونه؟ ..:||:.. 🔻هدیه‌ تحقیرآمیز کِندی ..:||:.. ღ ღ ღتبریک ازدواج به دوست خوبم هستی2013 جان عزیز ღ ღ ღ ..:||:..

نوار پیام ها
( یسنا : ▪️خــداحافظ مُــــحَرَّم 😭 نمى دانم سال دیگر دوباره تو را خواهم دید یا نه؟!... 🖤اما اگر وزیدى و از سَرِ کوى من گذشتى، سلامَم را به اربابم برسان... ◾️ بگو همیشه برایَت مشکى به تَن مى کرد و دوست داشت نامَش با نام تو عجین شود!... ◾️بگو گرچه جوانى مى کرد، اما به سَرِ سوزنى ارادتش هم که شده، تو را از تَهِ دل دوست داشت... ◼️با چاى روضه تو و نذری ات، صفا مى کرد و سَرَش درد مى کرد براى نوکرى... 🏴 مُحَرَّم جان؛ تو را به خدا مى سپارم... و دلم شور مى زند براى \"صَفر\"ى که دارد از \"سَفَر\" مى رسد... # )     ( سینا : حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها): «ما جَعَلَ اللّه ُ بَعدَ غَدیرِخُمٍّ مِن حُجَّةٍ و لاعُذرٍ؛ خداوند پس از غدیرخم برای کسی حجّت و عذری باقی نگذاشت.» «دلائل الإمامَه، ص 122» )     ( فاطمه 1 : ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت زهرایی و خورشید غبار قدمت کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ ای وسعت دل‌های شکسته، حَرَمت. (شهادت حضرت زهرا تسلیت باد) )     ( programmer : امام علی (ع):مردم سه گروهند: (1) دانشمندی خدایی، (2) دانش آموزی بر راه رستگاری (3) و پشه های دستخوش باد و طوفان و همیشه سرگردان، که از پی هر جنبنده و هر صدا می روند، و با وزش هر بادی، حرکت می کنند، نه از پرتو دانش، روشنی یافتند، و نه به پناهگاه استواری پناه گرفتند. )     ( programmer : امام علی ع : عاقل ترین مردم کسی است که عواقب کار را بیشتر بنگرد. )     ( programmer : امام علی (ع):دعوت کننده ای که فاقد عمل باشد مانند تیر اندازی است که کمان او زه ندارد. )     ( programmer : امام علی(ع): در فتنه ها همچون بچه شتر باش که نه پشت دارد تا بر آن سوار شوند و نه پستانی که از آن شیر بدوشند )     ( سینا : هزارها سال از هبوط آدم بر سیاره‌ی زمین گذشته است و هنوز نبرد فی ما بین حق و باطل بر پهنه‌ی خاك جریان دارد، اگرچه دیگر دیری است كه شب دیجور ظلم از نیمه گذشته است و فجر اول سر رسیده و صبح نزدیك است. )     ( programmer : فتنه مثل یک مه غلیظ، فضا را نامشخص میکند؛ چراغ مه‌شکن لازم است که همان بصیرت است....(مقام معظم رهبری) )     ( سینا : یاران! شتاب كنید ، قافله در راه است . می گویند كه گناهكاران را نمی پذیرند ؟ آری ، گناهكاران را در این قافله راهی نیست ... اما پشیمانان را می پذیرند )     ( سینا : برای حفظ سلامتی، این دعا را هر صبح و شب بخوانید: اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ**اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي فِي دِرْعِكَ الْحَصِينَةِ الَّتِي تَجْعَلُ فِيهَا مَنْ تُرِيدُ. (سه ‌مرتبه) خداوندا، مرا در زره نگهدارنده و قوی خود _ که هر کس را بخواهی در آن قرار می‌دهی _ قرار بده! )     ( فاطمه 1 : ای بهترین بهانه خلقت ظهور کن صحن نگاه چشم مرا پر ز نور کن +++ چشمم به راه ماند بیا و شبی از این پس‌کوچه‌های خاکی قلبم عبور کن +++ آقا بیا و با قدمی گرم و مهربان قلب خراب و سرد مرا گرم شور کن )     ( سینا : دود می خیزد ز خلوتگاه من کس خبر کی یابد از ویرانه ام ؟ با درون سوخته دارم سخن کی به پایان می رسد افسانه ام ؟ )    
مدیریت پیام ها

اگر این اولین بازدید شما از انجمن یاران منتظراست ، میبایست برای استفاده از کلیه امکانات انجمن عضو شوید و یا اگر عضو انجمن می باشید وارد شوید .

انجمن یاران منتظر »نتایج جستجو

نتایج جستجو میان پاسخ های کاربر: بلاغ مبین
تعداد نتایج (1000) نتیجه
یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳ ۰۴:۳۴ بعد از ظهر
ازدواج آهو الاغ... | نویسنده: بلاغ مبین |انجمن: داستان

از کليه دوشيزگان قدبلند زيبارو، واجد شرايط زير تقاضا داريم تقاضانامه‌ها و رزومه خود را جهت ربودن دل بنده به صورت پيغام در قسمت نظرات يا به وسيله ايميل به نشاني بنده بفرستند.

بديهي است پس از انجام بررسي‌هاي کامل، نام افراد داراي صلاحيت به وسيله همين تريبون اعلام خواهد شد

نکته: ما تو کارمون پارتي بازي نداريم، يعني لطفا از قرار دادن پول نقد در نامه يا پيغام خود بپرهيزيد و هي نگيد ما فاميل فلاني هستيم

شرايط پذيرش
1. سن بالاتر از 18سال و کمتر از 22سال باشد.

2. قد کمتر 165سانتيمتر و بالاتر از 175سانتيمتر نباشد.

3. افراد خيلي ترکه‌‌اي و زيادي چاق قابل پذيرش نيستند. (چون من حوصله رژيم چاقي و کلاس لاغري ندارم)

4. هر وقت من خواستم مي‌ريم هر رستوراني که من گفتم. آبگوشت، کوفته، کله‌پاچه و ميرزاقاسمي با کلي سيرترشي دوست دارم.

5. اهل کادو خريدن و هر روز لاو ترکوندن نيستم

6.اگر خداي نکرده، زبانم لال، خدا اون روز زو نياره که ازدواج کردم و وبال گردنم شدي، مامانم اينا و مامانت اينا نداريم. خوشم نمياد.

7. عمراً نفقه بدم. چهارده‌تا هم بيشتر مهر نمي‌کنم.

8. بايد يک جايي کار کني، يک کاري هم واسه عصر من گير مياري چون حوصله مسافرکشي و رانندگي ندارم

9. بابات بايد پولدار باشه تا من در صورت لزوم بتونم بتيغمش.

10. پول اضافي ندارم براي پوشک کامل بچه بدم. مي‌ري کهنه و لاستيک مي‌خري، خودت مي‌شوري.

11. به مامانت مي‌گي سيسموني خوب بياره

12. بايد خوشگل باشي چون پول واسه لوازم آرايش نمي‌دم.

13. موهاي وزوزي نبايد داشته باشي، چون نرم‌کننده ايراني الآن شيشه‌اي دوهزار تومن شده.

14. موهاي خرمايي و مشکي رو ترجيه مي‌دم.

15. نبايد ورزشکار باشي چون قدرتت خيلي زياد مي شه !.

16. اگه سر کار بري يا کاري داشته باشي نبايد ديرتر از 5 خونه باشي.

17. از الان بايد کلاس آيروبيک بري تا چندسال ديگه بد هيکل نشي، پولشم از بابات بگير. من 10سال ديگه زن شکم گنده نمي‌خوام

18. بايد فال قهوه بلد باشي بگيري، چون من دوست دارم.

19. مانتوي تنگ نمي‌پوشي.

20. دوستات رو هم هر روز نمياري خونه. فهميدي.

21. يک ماشين ظرف‌شويي هم قاطي جاهازت بذار. دوست ندارم پوستم خراب بشه.

22. لازم نيست واسه يک خونه 50متري، جاهاز خونه 200متري بخري.

23. من مبل تختخواب شو دوست دارم

حالا در خدمتيم
یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳ ۰۳:۳۸ بعد از ظهر
صلوات به روح محترم امام موسی کاظم.ع. | نویسنده: بلاغ مبین |انجمن: صلوات شمار
 من هم ین یه دونه رو میفرستم.هنوز500 تای قبلی رو ندادم.

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳ ۰۷:۲۶ قبل از ظهر
من به خودم سخت میگیرم تا شما آقای محترم زندگیت حفظ بشه... | نویسنده: بلاغ مبین |انجمن: حجاب و پوشش اسلامی
 يك روزايي تو شهر ما مردونگي به غيرت بود و حميت و از خود گذشتگي و هزاران القاب ديگه كه هممون تو شاهنامه فردوسي زياد مي خونديم . يادم مياد هميشه بزرگ‌تر ها در زمان يك ذره قبل از خودمون از امثال مرحوم طيب و تختي ياد مي‌كردند . بعد از اون از مردايي يادم مياد كه با دست خالي سينه شون و سپر كردند و براي باز كردن راه دفاع از ناموس و وطن خودشون تو صف مين مي‌ايستادند . تا كسي جرات نكنه به خواهراي مملكتش نگاه چپ به كنه . اما حالا چند وقته ديگه از مردونگي چيزي يادم نمياد !! نمي دونم شايد اشتباه كنم اما به رام به هزار و يك دليل جاي سواله ، چرا مردا مثل خانوما لباس مي پوشن ؟ چرا آرايش مي كنن ؟ چرا از زيور آلات زنانه استفاده مي كنن؟ 
آرايش و زينت كردن مردها به چه قيمتي است ؟ در كجا ريشه دارد ؟ آيا صرفا ناشي از مشكلات رواني و روحي فرد است ؟ يا دلايل ديگري هم دارد ؟ 

بسياري از پسر بچه‌ها در كودكي يعني در حدود سه سالگي به سراغ لوازم آرايش مادرانشان مي‌روند و دست به آرايش كردن خود مي‌زنند و يا اگر مادرانشان آرايش مي‌كنند به دقت به آن‌ها خيره مي‌شوند و تقليد مي‌كنند . اين امر از نظر روانشناختي كاملا طبيعي است چون كودك در اين سن در مرحله تقليد از بزرگ‌ترها قرار دارد و علاوه بر اين سن شكل گيري هويت جنسي كودك است . 

اما آرايش و زينت كردن مردها در بزرگسالي قطعا ريشه در مشكلات رواني دارد . اغلب آرايش كردن در مردها و آرايش زياد و غليظ در خانم‌ها ريشه در شكل نگرفتن مفهوم خود فرد و در پي آن عزت نفس ضعيف است . نوعي توجه طلبي است و نشاندهنده ناكامي‌هاي درون شخصيت است . 

در كشور ما ، بسياري از پسران جوان اين چهره‌ها را در فيلم‌هاي خارجي ديده و فكر مي‌كنند اين رفتارها نشانه تجدد گرايي و مد است ، غافل از اين كه اين رفتارها در دل آن جامعه هم معناي خوبي ندارد 
امروزه شاهد اين گونه از رفتارهاي اجتماعي هستيم كه درميان بسياري از پسرهاي نوجوان كه درست در سن شكل گيري هويت شخصي هستند به طور خرده فرهنگ رواج پيدا كرده است و چون هويت اصلي خود را در نمي‌يابند و اغلب راهنما و مشاوراني در زندگي خود ندارند به اين در و آن در مي‌زنند و به نوعي با انجام چنين رفتارهايي گدايي هويت مي‌كنند . نوعي احساس پوچ گرايي عميق است . 

در جوامع غربي آرايش كردن مردها و پسران دلايل خاص آن فرهنگ را دارد ، اغلب افرادي كه آرايش‌هاي سياه يا قرمز مي‌كنند پوچ گراياني هستند كه روي به شيطان پرستي و يا خرافات آورده‌اند . و يا مرداني كه مشكلات هويت جنسي دارند و يا همجنس باز هستند كه اغلب مي‌خواهند در رابطه جنسي منفعل باشند . 

در بعضي اوقات اين مشكل با آرايش‌هاي سبك‌تر در مردان عادي ديده مي‌شود كه بررسي‌ها نشان داده آن‌ها حالت دوجنسيتي دارند و هورمون‌هاي زنانه در بدن آن‌ها بر هورمون تستسترون ( مردانه ) غلبه دارد . 

در كشور ما ، بسياري از پسران جوان اين چهره‌ها را در فيلم‌هاي خارجي ديده و فكر مي‌كنند اين رفتارها نشانه تجدد گرايي و مد است ، غافل از اين كه اين رفتارها در دل آن جامعه هم معناي خوبي ندارد . حتي اگر شما مجلات ، شبكه‌ها و سايت‌هاي غربي مد لباس و موي مردان راببينيد ، كمتر اتفاق مي‌افتد كه چنين آرايش‌هايي را پيدا كنيد و اگر باشد در مورد آن توضيح خاصي وجود دارد . و در آنجا گفته مي‌شود كه اين سبك متعلق به چه افراد يا گروهك‌هايي مي‌باشد . 

بسياري از پسران در جامعه ما مانند بسياري از دختران دچار گمگشتگي هويت شده‌اند و گويا معناي زيبايي را هم گم كرده‌اند . زيبايي كاذب و مجازي را به عاريت گرفته‌اند بدون اين كه حقيقت زيبايي را بدانند . مثلي در بين فرانسوي زبانان وجود دارد كه مي‌گويد زيبايي در سادگي است . 

قطعا بايد بگوييم كه اين رفتارهاي اجتماعي در بين همه اقشار جامعه رواج ندارد و نمي‌توان اين پديده را به كل نوجوانان جامعه تعميم داد ؛ بلكه بيشتر در گروه‌هايي از نوجوانان ديده مي‌شود كه متعلق به خرده فرهنگ‌هايي هستند . از جمله در خانواده‌هايي كه سطح سواد كم است و تازه به موقعيت خاص مالي رسيده‌اند يا به زبان عامه دچار تازه به دوران رسيدگي هستند . البته براي اين گروه اگر فلسفه آرايش كردن نيز توضيح داده شود ، فايده‌اي ندارد . و نرود ميخ آهنين در سنگ !! 

گروه ديگر به گونه‌اي ، با آرايش يا استفاده از زيور آلات زنانه به طريقي با سبك تربيتي خانواده خود لجبازي و دهن كجي مي‌كنند . و گروه ديگر كه اغلب افراد بي سواد يا داراي كوره سوادي هستند و يا ترك تحصيل كرده‌اند مقلدان بي دانشي هستند كه علاوه بر نداشتن هويت شخصيتي و اجتماعي ممكن است دست به رفتارهاي ضد اجتماعي مثل بزهكاري ، دزدي و ... بزنند. 

بسياري از پسران در جامعه ما مانند بسياري از دختران دچار گمگشتگي هويت شده‌اند و گويا معناي زيبايي را هم گم كرده‌اند . زيبايي كاذب و مجازي را به عاريت گرفته‌اند بدون اين كه حقيقت زيبايي را بدانند.
به احتمال زيادي بسياري از اين افراد ممكن است مشكلات جنسي داشته باشند ويا به گونه‌اي دچار انحراف جنسي باشند ولي چون متاسفانه مطرح كردن اينگونه از مسائل در جامعه ما تابو و به نوعي گناه محسوب مي‌شود و هميشه ممنوع بوده ، و از طرفي مركز درماني مشخصي براي درمان اين افراد وجود ندارد و حتي اگر هم باشد فرد جرات مراجعه به آنجا را ندارد ، لذا با مشكل خود و با كليشه‌هاي اجتماعي پيرامون آن دست و پنجه نرم مي‌كند. 

شايد شما بگوييد هر كسي آزاد است تا هر نوع لباس يا سبكي را داشته باشد و نبايد تحقير يا توبيخ شود . اين عقيده شما درست است ، اما بعضي از سبك‌ها علي الخصوص آرايش در بين مردهاي جوان و پسران نوجوان نمي‌تواند معناي عادي داشته باشد. چون محال است كه در جامعه‌اي كليشه سازي براي اين افراد صورت نگيرد و به هيچ عنوان پديده پذيرفتني و عادي اجتماعي نيست.
یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۳ ۰۵:۳۳ قبل از ظهر
به نیت ظهورش صلوات... | نویسنده: بلاغ مبین |انجمن: صلوات شمار
 الّلهمََّ صَلِّ عَلی مُحَمَّدِ وآلِ مُحَمَّدِ وَعَجِّل فَرَجَهُم
شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۵۹ بعد از ظهر
پنج درس آموزنده از امام موسی کاظم(ع) | نویسنده: بلاغ مبین |انجمن: امام هفتم: حضرت امام موسی کاظم علیه السلام

داستانی از علم الهی امام موسی کاظم (ع)

علیّ بن ابوحمزه ثمالی حکایت نماید:
روزی یکی از دوستان حضرت ابوالحسن امام موسی کاظم علیه السلام به دیدار آن حضرت آمد؛ و حضرتش را به میهمانی در منزل خود دعوت کرد. امام علیه السلام دعوت دوست خود را پذیرفت و به همراه آن شخص حرکت کرد تا به منزل او رسید. همین که حضرت وارد منزل شد، میزبان تختی را مهیّا نمود و امام کاظم علیه السلام بر آن تخت جلوس فرمود.
چون صاحب منزل به دنبال آوردن غذا رفت، حضرت متوجّه شد که یک جفت کبوتر زیر تخت در حال بازی و معاشقه با یکدیگر می‌باشند. وقتی صاحب منزل با ظرف غذا نزد حضرت وارد شد، امام علیه السلام در حال خنده و تبسّم مشاهده کرد، از روی تعجّب اظهار داشت:
یابن رسول اللّه ! این خنده و تبسّم برای چیست؟ حضرت فرمود: برای این یک جفت کبوتری است که زیر تخت مشغول شوخی و بازی هستند، کبوتر نر به همسر خود می‌گوید: ای انیس و مونس من، ای عروس زیبای من! قسم به خداوند یکتا! بر روی زمین موجودی محبوب‌تر و زیباتر از تو نزد من نیست؛ مگر این شخصیّتی که روی تخت نشسته است. صاحب منزل با تعجّب عرضه داشت: آیا شما زبان حیوانات و سخن کبوتران را هم می‌فهمید؟ امام علیه السلام فرمود: بلی، ما اهل‌بیت رسالت، سخن حیوانات و پرندگان را می‌دانیم؛ و بلکه تمام علوم اوّلین و آخرین به ما داده شده است.
نکته:
1- برای اثبات امامت ائمه علیهم السلام و حقانیت و ضرورت وجودشان در کتابهای کلامی به طور گسترده بحث و استدلال شده و این‌گونه ماجراها جهت اثبات این مسأله نیست بلکه جهت آشنایی با تاریخ و سیره آنان و پند‌‌آموزی است.
2- مواجهه‌ی امامان علیهم السلام با افراد مختلف متناسب با عقول و میزان فهمشان بوده است؛ لذاست که می‌بینیم مباحثات آنان با دانشمندان و اصحاب سرّشان، سرشار از مطالب بلند و معارف مستدَلّ و با عوام بسیار ساده است.
3- گونه‌ای از رفتار آن بزرگواران علیهم السلام در مقام تحدّی و بر جا نشاندن مخالفان (اسکات خصم) بوده مانند آنچه که در تاریخ انبیا نیز آمده است و نباید خُرده‌ی قوی نبودن با مثبِت نبودن کرد.

منبع :
بحارالانوار: ج 41، ص 56، ح 65/ مختصر بصائرالدّرجات : ص 114.

شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۵۶ بعد از ظهر
پنج درس آموزنده از امام موسی کاظم(ع) | نویسنده: بلاغ مبین |انجمن: امام هفتم: حضرت امام موسی کاظم علیه السلام

خاصیت قطع و صله رحم
علی بن ابوحمزه (ره) از شاگردان امام كاظم (ع) بود، روزی امام كاظم (ع) به او فرمود: بزودی شخصی از مردم مغرب ، با تو ملاقات می كند، و از تو درباره من سوالی می كند در پاسخ بگو؛او امام ما است كه امام صادق (ع) او را به امامت بعد از خود تعیین نموده است ، و مسائلی از حلال و حرام می پرسد، جواب مسائل او را بده . علی بن ابوحمزه گفت : نشانه آن مرد مغربی چیست ؟ امام كاظم (ع) فرمود: او بلند قامت و تنومند است و نامش یعقوب بن یزید می باشد كه رئیس قوم خود است ، اگر خواست ، نزد من بیاید، او را نزد من بیاور. علی بن ابوحمزه (ره) می گوید: كنار كعبه رفتم و مشغول طواف بودم ، ناگاه مرد بلند قامت و تنومندی نزد من آمد و گفت : می خواهم درباره صاحب تو، سؤال كنم . گفتم : درباره كدامیك از اصحاب ؟
گفت : درباره موسی بن جعفر (ع) گفتم : نامت چیست ؟ گفت : یعقوب بن یزید گفتم : اهل كجا هستی ؟ گفت : اهل مغرب گفتم : چگونه مرا شناختی ؟ گفت : در عالم خواب دیدم ، شخصی به من گفت : با علی بن ابوحمزه ملاقات كن ، آنچه سؤال كردی ، از او بپرس ، جویای حال تو شدم سرانجام در اینجا تو را پیدا كردم . گفتم : همین جا اندكی بنشین تا من طواف خود را تمام كنم و سپس نزد تو می آیم ، طواف را به پایان رسانیدم و نزد یعقوب آمدم و با او مقداری گفتگو نمودم ، فهمیدم كه مردی خردمند و هشیار است ، از من خواست او را به حضور امام كاظم (ع) ببرم ، او را به محضر امام ع آوردم . وقتی كه امام كاظم (ع) او را دید، فرمود: ای یعقوب بن یزید، دیروز آمدی ، و در فلان محل بین تو و برادرت ، درگیری شد و به همدیگر ناسزا گفتید، چنین برخورد و روش از دین من و دین پیروانم نیست ، و ما به هیچیك از شیعیان خود نگفته ایم كه رفتارشان چنین باشد، از خدا بترس ، بین شما بزودی (به خاطر قطع رحم) بر اثر مرگ جدایی می افتد، برادرت در همین سفر، قبل از آنكه به وطن برسد می میرد، و تو از كرده خود پشیمان می شوی ، شما قطع رحم نموده اید و نسبت به همدیگر قهر هستید، خداوند عمر شما را كوتاه نمود. یعقوب گفت : ای پسر رسول خدا! تكلیف من چه می شود، و مرگ من كی فرا می رسد؟ اما كاظم (ع) فرمود: مرگ تو نیز (به خاطر قطع رحم) فرا رسیده بود، ولی تو در فلان منزل ، نسبت به عمه ات صله رحم كردی ، خداوند بیست حج (سال) عمر تو را تاءخیر انداخت . علی بن حمزه می گوید: سال بعد، یعقوب را در مكه دیدم و به من خبر داد كه برادرم قبل از رسیدن به وطن از دنیا رفت و در همان راه ، او را دفن كردم.

داستانهاي شنيدني از چهارده معصوم(عليهم السلام)/ محمد محمدي اشتهاردي

شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۴۱ بعد از ظهر
 گلی از درخت نبوت
ابوحنیفه رئیس مذهب حنفی می گوید: به خانه امام صادق (ع) رفتم ، پسرش موسی (ع) را در دالان حیاط دیدم كه آن وقت كودك خردسال بود، پرسیدم : اگر شخص غریب خواسته باشد قضاء حاجت كند (به دستشویی برود) كجا برود؟ به من نگاه كرد و سپس فرمود: پشت دیوار برود، در جایی كه همسایه ها او را نبینند، و از كنار نهرها، و محل افتادن میوه ها از درخت دور شود، و از حریم خانه ها و جاده ها و مسجدها، كنار برود، رو به قبله و پشت به قبله ننشیند، آنگاه تخلی كند. از بیانات جامع و شیوای او، یك جهان شكوه و عظمت از او بر قلبم جای گرفت ، او را فوق العاده فرزانه یافتم ، پرسیدم : فدایت گردم بشر كه گناه می كند، گناه او را چه كسی انجام می دهد؟ فرمود: آنكس كه گناه می كند، از سه حال خارج نیست : 1 - یا خود بنده گناه می كند
2- یا خدا گناه می كند. 3 - یا هم بنده و هم خدا، اگر بگوئیم ، خدا گناه می كند او با انصافتر و عادلتر از آن است كه خود گناه كند و سپس بنده اش را به خاطر گناه ، مجازات نماید، زیرا خلاف عدل و انصاف است كه خدا به بنده اش ، به خاطر كاری كه او انجام نداده ظلم كند. و اگر گناه را هر دو (هم بنده و هم خدا) انجام دهند، در این صورت خدا در گناه كردن با بنده اش شریك است ، شریكی كه نسبت به بنده قوی است ، مجازات كردن قوی به خاطر گناه مقدمتر از مجازات ضعیف است ، (در صورتی كه خدا، مجازات را به بنده گنهكار وعده داده) و اگر بنده گناه می كند، بنابراین رواست كه امر و نهی الهی ، متوجه بنده گردد، و پاداش و كیفر نیز مربوط به او باشد، و بهشت یا دوزخ عاید او گردد ابوحنیفه آنچنان مرعوب برهان و سخنان منطقی و محكم آن كود موسی بن جعفر (ع) قرار گرفت كه گفت : ذریه بعضها من بعض و الله سمیع علیم
آنها فرزندانی بودند كه (از نظر پاكی و كمال) بعضی از بعض دیگر گرفته شده اند وخداوند شنوا و دانا است (آل عمران - 34). یعنی این گل از درخت نبوت و رسالت است ، كه این گونه ، سخن می گوید.

داستانهاي شنيدني از چهارده معصوم(عليهم السلام)/ محمد محمدي اشتهاردي

شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۳۳ بعد از ظهر
دوست داشتین الان کجا بودین؟ | نویسنده: بلاغ مبین |انجمن: مطالب متفرقه مذهبی
 امام رضا دوست داشتم بودم که ضامنم بشه پیش بقیه ی معصومین...

najva.mp3  , 468.3 کیلو بایت  

شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۱۷ بعد از ظهر
پخش زنده حرم مطهر امام رضا علیه السلام...التماس دعا | نویسنده: بلاغ مبین |انجمن: گالری

امشب حرم پسر امام موسی کاظم رفتن و تسلیت گفتن خیلی ثواب داره...

التماس دعا...

شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۳ ۰۶:۳۳ بعد از ظهر
دانلود فیلم با کیفیت خداحافظ رفیق (به صورت کامل) با لینک مستقیم«در ژانر دفاع مقدس»/ بسیار زیبا | نویسنده: بلاغ مبین |انجمن: فیلم و کلیپ

بسم رب الزهرا

با قلب پُر گلایه و زار و نزار و تنگ

رفتم به شهر یاس های کبود رنگ

رفتم کنار خاک و شدم غرق آسمان

محو ستاره های درخشانِ بی نشان

آنجا قدم قدم همه جا عطر سیب بود

بر لب دوباره آیه ی اَمٌَن یُجیب بود

سربند و چفیه بود و پلاک و... دو قطره اشک

پوتین و رد عشق به خاک و... دو قطره اشک

شال عزا و روضه ی مادر... دو قطره اشک

بغض نگاهِ مضطرخواهر... دو قطره اشک

از هر طرف نسیم خداوند می وزید

وقتی صدای ناله ای از دور می رسید

مابین آسمان و زمین فاصله نبود

دیگر میان این دل خسته ، گِله نبود

آنجا دلم هوای بقیع و مدینه داشت

سنگر هنوز خاطره هایی به سینه داشت...

آرام شد دلم ، دلِ تنگم قرار یافت

در خاک هم نشانه ای از انتظار یافت

حالا منم وَ شوق شهادت به جان من

یارب قبول کن که نباشد نشانِ من

یارب مرا به راه حسینت شهید کن

در نزد مادرش ، تو مرا روسفید کن

جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۳۵ بعد از ظهر
امشب شده بود و دلم دوباره غم گرفته بود ... | نویسنده: بلاغ مبین |انجمن: دلنوشته
 اینم از فایل صوتیش/خیلی قشنگه.

شب شده بود و دلم دوباره غم گرفته بود
به یاد کربلا برا حرم گرفته بود
داشتم از غصه میمردم به یادت کربلا
گفتم امشبو میرم زیارت امام رضا.....

دانلود کنید .التماس دعا
فایل های پیوست شده
najva.mp3  , 468.3 کیلو بایت  ,

جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۳ ۰۸:۱۳ بعد از ظهر
دانلود ترتیل کامل قرآن با صدای شیخ سعد الغامدی | نویسنده: بلاغ مبین |انجمن: دانلود صوت و موسیقی

صفحه 84 از 84 < 1 81 82 83 84 > آخرین »

انجمن یاران منتظر

چت روم یاران منتظر

چت روم و انجمن مذهبی امام زمان

هم اکنون 06:29 پیش از ظهر